Kalender

Kalender

Kalender

Aktiviteter/begivenheder på BG

Dato:

Aktivitet:

13.08.2018    1. skoledag
15.-17.08.20182.hf i København
22.08.2018Morgensamling 3.a
23.-24.08.2018
29.08.2018
Introtur 1.hf
Studiecafé i matematik
31.08.2018Idrætsdag (hele skolen)
31.08.2018Fredagscafé 2.o
04.09.2018Morgensamling 3.b
07.09.2018Fest 1.hf
10.09.201
11.09.2018
Filmklub kl. 15-17
Fællestime for alle elever
12.09.2018
14.09.2018
17.-19.09.2018
19.09.2018
19.09.2018
20.09.2018
20.09.2018
21.09.2018
21.09.2018
24.09.2018
26.09.2018
Uge 39
Uge 39
Studiecafé i matematik
Introfest
2.g i København
Fodbold- og volleystævne på NIH
Læringsværksted i 4. lektion
Forældremøde i 1.g
Fællestime i 3. lektion
Fredagscafé 2.c
Morgensamling 3.c
Regionaldag for skolens talentelever
Studiecafé i matematik
9. klasser intro
Besøg af elever fra Italien
Uge 40
Uge 40
03.10.2018
03.10.2018
05.10.2018
8. klasser intro
9. klasser intro
Morgensamling
Læringsværksted + 3.g SRP Åben vejledning i 4. modul
Karnevalsfest
Uge 41
Uge 41
09.10.2018
10.10.2018
12.10.2018
2.hf på studietur
8. klasser intro
Valg af studieretning 1.g
Studiecafé i matematik
Fredagscafé 2.d
12.10.2018Kreadag for 1.g og 1.hf
15.-19.10.2018Efterårsferie
23.10.2018Regionaldag for skolens talentelever
24.-26.10.2018Studiepraktik for 2.hf+3.g
24.10.2018
24.10.2018
'AAU on Demand'
Studiecafé i matematik kl. 14.45-15.15
26.10.2018Alumnearrangement for 2.g og 3.g i 4. lektion
29.10.2018
31.10.2018
Morgensamling 2.a
Læringsværksted & 3.g SRP i 4. lektion
02.11.2018Fredagscafé 2.a
04.11.2018GRUNDFORLØB 1.G SLUTTER
05.11.2018Studieretningsdag 1.g
Uge 46Brobygning 10. klasser
12.11.2018Morgensamling 2.b
14.11.2018
14.11.2018
14.11.2018
14.11.2018
Forældrekonsultation HF kl. 15-17.30
Læringsværksted med karaktersamtaler i 4. modul
Regionaldag for talentelever
BG afholder samf.dag for talentelever
16.11.2018
16.11.2018
21.-23.11.2018
Julefest
Filmdag 1.g og 1.hf
2.hf UCN praktik
28.11.2018
28.11.2018
29.11.2018
30.11.2018
Læringsværksted i 4. modul
Morgensamling 2.a
FLE-fest for stx
Fredagscafé 2.e
03.-05.12.20181.hf i praktik
12.-14.12.2018
12.12.2018
13.12.2018
14.12.2018
17.-19.12.2018
6. klasser på besøg - Hold I
Læringsværksted i 4. modul
FOS
Morgensamling 2.d
6. klasser på besøg - Hold II
21.12.2018-
02.01.2019
Juleferie
07.01.2019
10.01.2019
11.01.2019

13.01.2019
Morgensamling 2.e
FOS kl. 15-17
Fredagscafe 2.b

SEMESTERSKIFT - HF
15.01.2019ORIENTERINGSMØDE FOR KOMMENDE ELEVER
22.01.2019Morgensamling 2.o
24.01.2019FOS kl. 15-17
25.01.2019'Tag en ven med' dag HF
01.02.2019Vinterfest
04.02.20193.g AT-messe
05.02.2019Generalprøve musical
06.02.2019
06.02.2019
07.02.2019
07.02.2019
08.02.2019
09.02.2019
11.02.2019
Morgensamling 2.u
Musical
FOS kl. 15-17
Musical
Fredagscafé 2.u
Lørdags-FOS kl. 9-15
Regionaldag for skolens talentelever
18.-22.02.2019Vinterferie
26.02.2019
26.-27.02.2019
28.02.2019
Regionaldag for skolens talentelever
Forældrekonsultationer 1.g
Morgensamling 1.a
01.03.2019
05.03.2019
Åbent hus 2.hf og 3.g
FOS kl. 15-17
uge 10+11Terminsprøver
uge 111.hf i praktik
uge 12
21.03.2019
22.03.2019
22.03.2019
27.-29.03.2019
2.c i USA
FOS kl. 15-17
Morgensamling 1.b
Fredagscafé 1.o
1.hf i København
01.04.2019
04.04.2019
Morgensamling 1.o
FOS kl. 15-17
05.04.2019Fredagscafé 1.u
09.04.2019Regionaldag for skolens talentelever
13.04.2019Morgensamling 1.u
15.-22.04.2019Påskeferie
25.04.2019FOS kl. 15-17
26.04.2019Gallafest
30.04.2019
30.04.2019
Kulturcafé
Morgensamling 1.c
02.05.2019FOS kl. 5-17
03.05.2019Fredagscafé elevrådet
04.05.2019
09.05.2019
15.05.2019
16.05.2019
17.05.2019
29.05.2019
Lørdags-FOS kl. 9-15
Morgensamling 1.d
FOS kl. 15-17
Sidste skoledag for 2.hf og 3.g
St. Bededag
FOS kl. 15-17
30.05.2019Kr. Himmelfartsdag
10.06.20192. Pinsedag
28.06.2019Dimission
01.07.2019Sommerferie